V obývacej izbe mám dvanásťpalcovú pílu. Krátko po Vianociach ju manžel kúpil spolu s kovovým stolíkom, na ktorom je namontovaná. Na jar plánuje prestavbu. V ten večer som mu ešte naivne pomáhala preniesť ju do domu a uložiť do obývačky, kde mala zostať – ako ma uistil – jeden deň.

Na manželovo ospravedlnenie musím priznať, že momentálne nemáme dostatočne veľký odkladací priestor, kam by sme takúto rozmernú vec uložili. Na svoju obranu musím však povedať, že tá píla tam mala byť podľa jeho slov „iba jeden deň“. V skutočnosti už prešlo veľa, veľa dní a mňa už prestáva baviť obchádzať pílu, vyťahovať spod nej hračky a vysvetľovať návštevám, prečo tam stojí.

Keď si spomeniem na náš svadobný deň, s istotou môžem povedať, že ani jeden sľub či prísaha, ktorú som v ten deň zložila, sa netýkala píly v obývačke… Nikdy by mi nenapadlo, že byť vernou manželkou znamená zmieriť sa s elektrickou pílou v obývacej izbe. Manželstvo však nie je romantický príbeh ovenčený srdiečkami a kvetinkami. Je čosi viac…

(Danielle Beanová, Materinské dúšky šťastia)

Zdieľať tento príbeh: