Samuel Saw slúži ako predseda Divízie Cirkvi adventistov siedmeho dňa južnej Ázie a Pacifiku. V detstve nemal dobrý vzťah so svojím otcom. Nikdy spolu netrávili čas a nikdy sa nerozprávali o dôležitých veciach. Žili len tak vedľa seba vo svojej rodnej krajine Myanmar.

„Otec ma nikdy neobjal,“ povedal Saw. „Bol som vlastne dieťa bez otca.“

Vychovávali ho starí rodičia. Študoval na adventistickej škole a potom sa stal kazateľom.

Oženil sa a stal sa otcom dvoch detí.

Ako tajomník Divízie južnej Ázie a Pacifiku sa zúčastnil jedného modlitebného stretnutia. Tam začal veľmi intenzívne myslieť na svojho otca. Po skončení sa rozprával s rečníkom a povedal mu o svojom detstve a vzťahu s otcom. Spolu sa za neho modlili.

„Musíš sa priblížiť k svojmu otcovi a povedať mu o Bohu,“ povedal mu rečník.

Saw sa začal intenzívne modliť za to, aby mu Boh dal silu. Keď rozmýšľal o svojom otcovi, cítil veľkú bolesť. Nemal vôbec túžbu skontaktovať sa s ním. Stále sa však modlil. Potom sa stalo niečo, čo všetkých prekvapilo.

„Mal som tú prednosť pokrstiť vlastného otca vo veku 76 rokov,“ povedal Saw. Doteraz si pamätá, čo mu otec hneď po krste povedal: „Syn môj, chcem sa stať kresťanom, ktorý chodí do zboru so spevníkom a Bibliou v ruke. Prosím, kúp mi spevník a Bibliu, aby som ich mohol nosiť do zboru.“

Silné emócie dosiaľ zvierajú Samuelovi hrdlo, keď si spomína na to, ako sa jeho otec vynoril z vody a objal ho. „Bolo to prvýkrát v mojom živote, čo ma otec objal,“ povedal.

V roku 2016 bol Samuel Saw zvolený za predsedu Divízie, ktorá zahŕňa 14 štátov vrátane Myanmaru. Snaží sa povzbudzovať ľudí okolo seba, aby prosili Boha o silu prekonať horkosť a zranenia.

„Bez Božej premieňajúcej moci sme iba slabé ľudské bytosti,“ dodal nakoniec. „Ale v jeho moci môžeme meniť svet okolo nás.“

Zdieľať tento príbeh: