Niekoľko rád pre tínedžerov, ako lepšie vychádzať s rodičmi:

1. Nebojte sa používať slová, ktoré používajú vaši rodičia. Skúste sem-tam povedať čosi neobvyklé, ako napríklad „pomôžem ti umyť riad“ alebo „dobre, mami“.

2. Snažte sa svojich rodičov pochopiť a neodsudzovať ich za štýl hudby, ktorý sa im páči. Ak im chcete preukázať mimoriadnu láskavosť, pustite im na vašej veži nejakú klasiku alebo pieseň spred tridsiatich rokov. Možno si na takýto štýl hudby postupne zvyknete aj vy.

3. Majte trpezlivosť s človekom, ktorému sa nedarí. Keď sa vaša mama rozhodne pre odtučňovaciu kúru a vy ju prichytíte, ako si tajne ujedá zo solených arašidov, neposmievajte sa jej a nezhadzujte ju pred druhými. Radšej jej povedzte, že ju máte radi, aj keď má niekoľko kíl navyše.

4. Povzbuďte rodičov, aby sa s vami rozprávali o svojich problémoch. Pamätajte si, že pre nich je zarábanie na živobytie a splácanie pôžičiek veľmi dôležité.

5. Buďte tolerantní voči ich vzhľadu. Keď sa otec dá ostrihať, neberte to ako útok na seba. Uvedomte si, že pre neho je dôležité, aby vyzeral ako jeho vrstovníci.

6. A najdôležitejšie zo všetkého: Ak vaši rodičia urobia niečo, čo vy považujete za zlé, dajte im najavo, že to, čo sa vám nepáči, je ich správanie, a nie oni samotní.


Zdieľať: