Na lodi Bounty vypukla vzbura. Námorníci odopreli poslušnosť kapitánovi. Spolu s niekoľkými jemu vernými námorníkmi ho uprostred mora vysadili do malého člna a odplávali. Vzbura sa v tom čase trestala smrťou. Vzbúrenci vedeli, že ich jedinou šancou na záchranu je usadiť sa na nejakom opustenom ostrove. Vybrali si ostrov Pitcairn. Aby za sebou zahladili stopy, loď vyrabovali a spálili.

Christian Fletcher, vodca vzbúrencov, objavil medzi vecami, ktoré odniesol z lode, Bibliu, ktorú mu pred odchodom z domu pribalila jeho matka. Odniesol ju do jaskyne a tajne si z nej čítaval. Raz ho tam našiel John Adams. Poprosil ho, či sa môže k nemu pripojiť. Odvtedy Christian čítaval aj Johnovi.

Po čase došlo medzi vzbúrencami k hádkam, násilnostiam a vraždeniu. Zabitý bol aj Christian. Z námorníkov zostal žiť len jediný – John Adams – a celá skupina žien a detí jeho bývalých kamarátov.

V srdci Johna Adamsa však zostala túžba poznávať Bibliu. Stala sa jeho duchovným učiteľom. Biblia z Bounty neviedla len Johna, ale aj potomkov bývalých vzbúrencov. Vrátila im pokoj, vychovávala ich, učila milovať a odpúšťať. Jednoduchá biblická viera stala sa požehnaním pre obyvateľov Pitcairnu aj pre ďalšie generácie žijúce na tomto ostrove.

Keď tam po rokoch zavítala loď s misionármi, nenašli na ostrove divochov, ale úprimne veriacich kresťanov, ktorí žili podľa toho, čo ich učila Biblia.


Zdieľať: