Mladý muž, ktorý nevyhnutne potreboval peniaze, hľadal prácu. Navštívil ZOO v nádeji, že si nájde nejakú prácu pri kŕmení zvierat. Aj keď práve nemali nijaké voľné miesto, vedúci, ktorý si všimol, ako veľmi si chce mládenec nájsť nejakú prácu, zrazu dostal nápad.

„Viete, jedno z najatraktívnejších zvierat v našej ZOO je gorila. Pred niekoľkými dňami nám však zdochla. Keby sme vám obliekli odev z kožušiny a špeciálnu masku z gorily, boli by ste ochotný ju niekoľko dní napodobňovať, aby sme nesklamali našich zákazníkov?“

Hladný muž súhlasil. Celkom sa mu darilo. Bil sa rukami po hrudi, zavýjal a zlostne mykal mrežami na klietke. Návštevníci boli nadšení a tvrdili, že ešte nikdy nevideli takú inteligentnú gorilu.

Jedného dňa, keď sa hojdal na svojej hrazde, vžil sa tak do svojej roly, že sa rozhojdal akosi viac, neudržal sa a preletel do klietky s levom. Divoká šelma vyskočila a zúrivo zarevala.

Mládenec – gorila opatrne ustupoval do rohu a pritom si uvedomoval, že nemôže začať volať o pomoc, pretože by prezradil, že gorila nie je pravá! Zúfalo sa snažil preliezť cez mreže späť do svojej klietky. Ale lev sa k nemu nebezpečne blížil.

Nakoniec v zúfalstve vykríkol: „Pomóc!“ Lev sa zastavil a tlmeným hlasom zahundral: „Čuš, ty hlupák! Lebo nás oboch vyhodia!“


Zdieľať: