Kto z nás už nezažil ten nepríjemný pocit, keď sa pozriete z výšky a zrazu sa vám zakrúti hlava? Je to prirodzené, preto sa väčšina ľudí výškam radšej vyhýba.

A predsa sú jednotlivci, ktorí takéto nebezpečenstvo priam vyhľadávajú. Hovoria si povrazolezci. Svojou odvahou pri balansovaní na lane vo výške šokujú davy.

Mužom, ktorý doslova ohromil svet, je Jay Cochrane. Vrcholom jeho odvážnych kúskov bol prechod ponad údolie rieky Jang-c´-ťiang v Číne po lane dlhom 640 metrov vo výške 412 metrov. Týmto fantastickým výkonom v dĺžke aj výške prechodu po lane sa zapísal do Gui-nesovej knihy rekordov. Sledovali ho vtedy tisícky Číňanov priamo na mieste a milióny divákov v televízii. Nikdy nepoužíva záchranné siete alebo niečo podobné. Jeho jediným pomocníkom je titanová tyč na vyvažovanie, ktorá váži 27 kg a je 12 metrov dlhá.

Možno si pomyslíte, že je to hlúpy hazard. Ale Jay by vám povedal, koľko hodín tvrdého gymnastického tréningu a plného sústredenia sa za týmto výkonom skrýva.

Veci, ktoré sa ti zdajú nedosiahnuteľné, určite môžeš zvládnuť, ak sa na ne budeš trpezlivo a dlhodobo pripravovať a trénovať. Vôbec to nemusia byť hazardérske povrazolezecké kúsky. Ide skôr o to, aby si si svoju životnú latku postavil dostatočne vysoko a potom zmobilizoval všetky sily a dosiahol ciele, ktoré skutočne stoja za to.


Zdieľať: