
Potrebujeme štyri objatia denne, aby sme prežili. Potrebujeme osem objatí denne, aby sme vydržali. Potrebujeme dvanásť objatí denne, aby sme rástli.
Rodičovské starosti
„Veé, veéé, veeéé!“
Nasilu som otvorila oči, keď ma ten známy plač zobudil z pokojného spánku.
„Ach, nie!“ zahundrala som. „Čo len môže teraz chcieť? Veď nedávno jedlo, odgrglo si, dokonca som ho i prebalila.“
Nahmatala som balík s pamperskami, našla fľašu a strčila ju Miškovi do úst. Zasa bol hladný!
Bez toho, aby som zasvietila, uvidela som na budíku čísla 2:56. Och, som taká unavená! Hneď som opäť zaspala.
O chvíľu ma už budilo prenikavé pípanie budíka, ktorý ukazoval 6:10. Bolo načase vstať a pripraviť sa do školy. Pravdaže, kým som Miša nakŕmila, kým sa mu odgrglo a kým som ho prebalila, už som mala meškanie pol hodiny.
To všetko sa, samozrejme, stalo mne. No musím vám niečo vysvetliť. Mišo nebol skutočné dieťa – ale umelé.
Ako študenti strednej školy sme boli poctení tým, že každý z nás dostal možnosť 48 hodín sa starať o tamagoči – umelé dieťa. Tento milý malý batôžtek radosti sa správal presne ako skutočné dieťa – plakal v tej najnevhodnejšej chvíli, každú chvíľu chcel jesť, musel si odgrgnúť, lebo ináč sa dusil; bolo ho treba dokonca prebaľovať. Okrem toho, museli ste byť k nemu milí a láskaví.
Takže už viete, že ja nie som skutočný rodič. No počas tých dvoch dní s Mišom som neraz premýšľala, ako sa rodičia dokážu prinútiť starať o malé deti, ktoré sa im za to ničím neodplatia.
Aby naplnili ich potreby, obetujú všetko – svoj spánok, voľný čas i zaužívané zvyky. To je obeť!
Potom som začala myslieť na iného rodiča – Rodiča, ktorý pre svoje deti urobil oveľa viac ako len to, že im strčil fľašu do úst. Za toľko fňukajúcich a nespokojných detí dal svoj život! Niektoré z nich si jeho obeť zrejme ani neuvedomujú.
Tak vyzerá skutočná láska!