Pozri sa na svoje ruky. Vidíš čiary na svojej dlani? Pozri sa tiež na končeky svojich prstov. Určite tam zbadáš malé čiaročky, ktoré sa hore zakrivujú do oblúka a vracajú sa späť dolu.

Čiary na rukách a prstoch sú veľmi zvláštne. Nikto na svete ich nemá presne také ako ty. Ani tvoj brat, ani tvoja sestra, ani nikto z tvojich kamarátov. Dokonca aj tvoja mama a otec ich majú iné.

Vždy, keď sa pozrieš na svoje ruky, spomeň si, že si jedinečný. Nikto iný nevyzerá tak, ako ty. Boh ťa stvoril ako krásneho človeka. Tvoj úsmev a tvoje oči sú jedinečné. Tvoje pocity i myslenie sú jedinečné. Nikto iný nemyslí a necíti tak, ako ty.

Si jediný takýto človek na celom svete.

Všimol si si, že všetky ostatné deti sú iné ako ty? Ich tvár, vlasy, oči, úsmev, odtlačok prstu, pocity a spôsob myslenia sú iné. Aj ony sú jedinečné, každé svojím spôsobom.

Keď si uvedomíme, že každý z nás je iný, že sa od seba navzájom líšime, pochopíme, aký tvorivý je Ježiš. Len rozmýšľaj, koľko rôznych druhov zvierat a kvetov stvoril. Stvoril všetky hviezdy a pre každú z nich má meno. Pretože ťa stvoril ako jedinečnú bytosť, nikdy na teba nezabudne. Ježiš je jednoducho úžasný!


Zdieľať: