Keď bol Dale Earnhardt, slávny automobilový pretekár, ešte len začiatočníkom, podarilo sa mu na domácich pretekoch byť medzi prvými. Vďaka tomu mohol postúpiť na preteky Grand National, kde súťažil aj jeho otec.

Dale však nemal také skúsenosti ako ostatní pretekári. Jeden vodič sa mu dokonca nechcel dať predbehnúť. Dale robil všetko, čo vedel, ale nedarilo sa mu.

Jeho otec, ktorý bol o jedno kolo vpredu, sa práve v tej chvíli vyrútil zo zákruty. Svojím nárazníkom sa oprel o jeho nárazník a doslova ho tlačil dopredu. Tak mu pomohol získať tretie miesto.

Dale Earnhard sa stal legendou automobilových pretekov. Na rôznych šampionátoch a súťažiach získal niekoľko desiatok zlatých medailí. Podobne ako ostatní, aj on musel zo začiatku vynaložiť veľa námahy. Jeho otec mu bol veľkou pomocou a podporou. Slávnym pretekárom sa však nestal z jedného dňa na druhý. Pri každých pretekoch si uvedomoval, že prejsť cieľovou rovinkou medzi prvými nie je maličkosť.

Podobne pomáha nebeský Otec aj nám. Sami nepriateľa neporazíme. Ak mu však odovzdáme kormidlo svojho života a poprosíme ho, aby urobil, čo sami nedokážeme, pomôže nám prekonať problémy, v ktorých sa ocitneme a prejsť „cieľovou čiarou“.


Zdieľať: