„Deväť, osem, sedem…“ Dav v napätí počúva odpočítavanie. „Tri, dva, jeden… štart!“

Strašný rachot otrasie zemou, keď tri silné raketové motory prekonajú zemskú príťažlivosť a vytlačia niekoľkotonovú raketu na obežnú dráhu.

Astronauti v jej vnútri sú pevne pripútaní k sedadlám a pozorne sledujú signalizačné zariadenia na kontrolnom paneli. Vydali sa na takmer 5 miliónov km dlhú misiu, ktorá je plná dobrodružstiev a nebezpečenstva.

Po ôsmich minútach sedem členov posádky prechádza vo výške asi 22 000 km z vertikálnej polohy na obežnú dráhu. Vstúpili do kozmického priestoru. Zdá sa, že asteroidy a galaxie majú na dosah. Žiaľ, je to len zdanie.

Kozmickí misionári strávia vo vesmíre presne štyri dni, dve hodiny, desať minút a štyri sekundy. Čas je veľmi dôležitý. Okamžite začnú plniť svoje poslanie – uskutočňujú určené experimenty, obnovujú satelity, pozorujú Jupiter a venujú sa vedeckému výskumu. Pracujú rýchlo a veľmi pozorne. Svoj život vlastne zasvätili tejto práci. Uvedomujú si, že ich poslanie je nesmierne dôležité pre stovky pozemšťanov pod nimi.

Nemusíš letieť do vesmíru, a predsa je tvoje poslanie dôležitejšie ako poslanie týchto kozmonautov. Všetko, čo máš urobiť, je prijať Kristovu výzvu: „Choď, hovor a slúž!“


Zdieľať: