Kosťa Slavin sa naučil rozoznávať písmenká, keď mal rok a osem mesiacov. Cestou do škôlky a naspäť sa naučil malú násobilku. Keď mal 5 rokov, vzal ho otec na zápis do školy. Ale kdeže zápis do školy! Ani riaditeľ školy a ani rôzne školské odbory, ktoré otec ponavštevoval, s tým nesúhlasili. Namietali, že je to pre dieťa riskantné, že nevydrží množstvo školských povinností, že neobsedí na hodinách…

Otec sa však nevzdal a išiel priamo za ministrom. Ten vymenoval dve komisie, lekársku a pedagogickú, aby posúdili, či je možné chlapca poslať do školy. Komisie súhlasili.

Otec teda odviedol syna za riaditeľom školy. Ten ani počuť! Taký drobček? U nás začína riadna školská dochádzka v siedmich rokoch. O dva roky skôr? Ani za nič!

V tom sa riaditeľ pozrel na hodinky, priložil si ich k uchu a potriasol nimi. Nešli. Trochu podráždene sa spýtal otca, koľko je hodín. Kosťa rýchlo chytil otcovi ruku, pozrel na hodinky a pohotovo oznámil: „Pol jedenástej!“

To rozhodlo. Chlapca hneď prijali. Za prvý rok skončil dve triedy. Ako 7-ročného ho už zapísali do piatej triedy. Ako 12- ročný skončil školu so zlatou medailou za prospech a hneď ho prijali na lekársky inštitút, kde vyštudoval s výborným prospechom.

Zázračné deti sú jedným z najnepochopiteľnejších zázrakov prírody. Zároveň však prezrádzajú, aké nepredstaviteľné možnosti sa skrývajú v ľudskom mozgu.

Niekedy na tom majú určitú zásluhu aj rodičia alebo niekto iný. Niektorí odborníci tvrdia, že zázračné schopnosti driemu v každom dieťati, len je potrebné prebudiť ich. Dokonca sa o to už aj pokúsili. Profesor J. Doman z USA naučil čítať 2000 detí vo veku od 18 mesiacov do 3 rokov.

Aj v tebe určite driemu zázračné možnosti, ktoré Pán Boh vložil do tvojho mozgu. Vytrvalosťou a trpezlivou prácou ich môžeš v sebe prebudiť a prekvapiť svoje okolie netušeným nadaním a schopnosťami. Určite to stojí za to…


Zdieľať: