Rodina je skupina ľudí, ktorí nie sú spojení iba pokrvnými zväzkami, ale aj láskou a rešpektom.
Keď sa David Wilkerson prvýkrát stretol s vodcom gangu Nickym Cruzom na uliciach New Yorku, Nicky povedal: „Choď do pekla, kazateľ… Ak sa k nám ešte raz priblížiš, zabijem ťa!“ Nicky pochádzal z Portorika, z veľkej rodiny s osemnástimi deťmi. Keď mal 15, odišiel do New Yorku. Čoskoro začal žiť na ulici. Svoju tvrdosť dokazoval v nekonečnom kolotoči drog a brutálneho násilia. Jeho jedinou rodinou bol obávaný Mau Mau gang. Trvalo to dovtedy, kým ho Duch Svätý nepriviedol ku Kristovi.
Nicky si spomína na stretnutie, na ktorom prežil obrátenie, takto: „Wilkerson začal hovoriť rôzne veci o Duchu Svätom. Povedal, že Duch Svätý môže do človeka vstúpiť a očistiť ho. Vraj nezáleží na tom, čo urobil. Dáva možnosť, začať odznova.“ Len ťažko uveril, že ho Boh dokáže milovať a dáva mu možnosť narodiť sa do novej rodiny. Nicky však urobil krok vpred a prijal Ježiša.
Od svojho obrátenia Nicky nikdy neprestal privádzať do Božej rodiny ďalších mladých ľudí. Po troch rokoch od svojho obrátenia sa vrátil do svojho bývalého newyorského geta, aby tu vytvoril a viedol projekt Šanca pre mladých. O šesť rokov neskôr bol naspäť v Kalifornii. Odštartoval tam nový projekt pre službu mladým ľuďom. Okrem toho prednášal pre viac než 21 miliónov ľudí po celom svete.


Zdieľať: