Mervan Jaikaran pochádza z deviatich súrodencov. Vychovávala ich len matka, pretože otec od nich odišiel. Keď mal sedem rokov, prežil veľmi vážnu autonehodu. Štyri dni bol v bezvedomí. Nasledujúce tri mesiace strávil v nemocnici. Jaikaran šiel po kraji cesty, keď ho zachytilo auto a ťahalo za sebou asi 45 metrov. Polovicu tváre mal úplne zdevastovanú. Okrem toho utrpel vážne poranenie chrbtice. Jeho mana bola veriaca a hovorila, že bol mŕtvy a ožil.

Keď mal 11 rokov, prestal chodiť do školy. Ozvali sa totiž následky po autonehode. Ako štrnásťročný začal fajčiť, piť a nakoniec skončil pri marihuane a kokaíne.

Oženil sa, keď mal 28. Stal sa otcom štyroch detí. Ale drogy neprestal brať. Keď to jeho manželka už nemohla vydržať, odišla od neho aj s deťmi.

Jaikaran zúfalo túžil zmeniť svoj život. Jedného dňa z hĺbky duše zvolal: „Ježiš, musím sa zmeniť. A ty mi musíš pomôcť, lebo sám to nedokážem.“

O niekoľko hodín dostal telefonát. Volal mu vedúci centra pre drogovo závislých, že môže nastúpiť na liečbu. Neskôr sa dozvedel, že mu to vybavila sestra. Mal vtedy 46 rokov.

Šlo to pomaly , ale každý deň si pripomínal biblické zasľúbenia, napr.: „Daruj mu pokoj, pokoj, veď v teba dúfa.“ (Iz 26,3) „Nenechám ťa ani ťa neopustím.“ (Joz 1,5) Stále sa modlil aj za to, aby Boh opäť spojil ich rodinu.

Na konci liečenia prišla po neho manželka, aby ho odviezla k jeho mame. Keď však videla, že sa z neho stal nový človek, na prekvapenie všetkých ho vzala k sebe domov. Nakoniec boli obaja pokrstení.

„Verím, že Boh ma priviedol na tento svet, aby som o ňom svedčil,“ hovorí Jaikaran. „Nie je to o mne. Celé je to o ňom.


Zdieľať: