Major Mitchell v roku 1831 prvýkrát opísal záhadu lietajúceho loveckého nástroja, ktorý sa po hodení vrátil späť k svojmu majiteľovi. Austrálski domorodci ho nazývali bumerang.

Senzačný objav však urobili archeológovia v Egypte, keď v hrobke faraóna Tutanchamona, ktorý žil v 14. storočí pred naším letopočtom, objavili podobné zahnuté drevené vrhacie nástroje, ktoré slúžili na lov vtákov!

Najväčšia vzdialenosť, akú dosiahli moderní športovci pri hode bumerangom, ktorý sa vrátil, je 114,3 m. Dosiahol ju Peter Ruhf roku 1982 v austrálskom meste Sydney. Najdlhší let bumerangu, ktorý bol po návrate zachytený do ruky, trval 28,9 sekundy. Tento rekord vytvoril Bob Burwell taktiež v Austrálii.

Mnohé veci – dobré aj zlé – fungujú ako bumerang. Po čase sa k nám vrátia. Obetavý čin, slovo lásky a povzbudenia aj štedrý dar sa nám vrátia ako milé prekvapenie. Ale aj slová ohovárania, zákerné činy a nenávisť sa môžu vrátiť práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Preto dávaj veľký pozor, čo okolo seba šíriš!


Zdieľať: