Príbeh 22-ročnej športovkyne z Texasu, Laury Wilkinsonovej, sa zapísal do dejín olympijských hier. Šesť mesiacov pred OH 2000 v Sydney utrpela trojnásobnú zlomeninu nohy. Rozhodla sa súťažiť napriek tomu, že kosti ešte neboli celkom zrastené.

Vo svojej disciplíne – skokoch do vody z 10 m veže, postúpila do finále na ôsmom mieste. Nikto neočakával, že by mohla získať medailu v konkurencii svetových šampióniek. Laurine súperky však stratili niekoľko cenných bodov.

Laura postupne získavala cenné desatiny v hodnotení, až sa prebojovala na prvé miesto. Tak sa stala prvou Američankou, ktorá získala zlatú olympijskú medailu v skokoch do vody z 10 m mostíka. So slzami v očiach a úsmevom na tvári skočila do náručia svojho trénera Kena Armstronga.

V interview po víťazstve ju vyzvali, aby jednou vetou vyjadrila svoje pocity. Bez zaváhania povedala: „Všetko môžem v Kristovi, ktorý mi dáva silu.“

Toto dievča malo trojnásobnú zlomeninu nohy, postúpilo na ôsmom mieste, a predsa zvíťazilo. Za svoj úspech ďakovalo Bohu pred kamerami televíznych spoločností z celého sveta.

Keď sa v budúcnosti ocitnete pred neprekonateľnými problémami, spomeňte si na Lauru Wilkinsonovú a proste Boha, aby vám dal silu dosiahnuť v živote zlato!


Zdieľať: