Veľmi zaujímavý je príbeh Dar života od Geri Kennedyovej. Geri sa dlho zdráhala zverejniť podrobnosti, ktoré považovala za veľmi osobné. Nakoniec však súhlasila a redaktorke Myrne Tetzovej dala dovolenie publikovať jej rozprávanie.

Craigov zdravotný stav sa stále zhoršoval. Došlo to až tak ďaleko, že mu hrozilo akútne zlyhanie ľadvín. Zúfalo potreboval darcu na transplantáciu. Geri hľadala všetky možné spôsoby, ako mu pomôcť. Ak budú výsledky ich testov pozitívne, dovolí jej zdravotný stav darovať bratovi ľadvinu? Aký postoj k tomu zaujme jej manžel, deti a rodičia, keď sa rozhodne riskovať svoj život kvôli fajčiarovi a alkoholikovi? Bude si Craig jej obeť vážiť?

Po hodinách rozhovorov a modlitieb sa Geri rozhodla – daruje bratovi jednu ľadvinu. Craig ju odhováral. Odmietla ho s tým, že verí, že všetko bude riadiť Boh. Verí, že všetko je pod jeho kontrolou. „Zmietali mnou silné emócie. Láska a strach sa miešali so slzami. To sa jednoducho nedá opísať,“ spomínala neskôr. „Ako ti to oplatím?“ pýtal sa Craig. Geri sa zaškerila: „Neboj, mám zoznam.“ A dodala: „Táto ľadvina nefajčí, nepije a každú sobotu chodí na bohoslužbu. Tak, prosím, nemeň jej životný štýl.“

Na operačnom stole ležali súrodenci vedľa seba. Držali sa za ruky a dívali sa na seba. Craig sa spýtal: „Tak kde je?“

„Kto kde je?“

Slzy mu tiekli po tvári. „Ten zoznam predsa.“

Aj Geri začala plakať. „Craig, to bol len vtip. Nijaký zoznam nemám. Tá ľadvina je dar. Milujem ťa a Boh ťa miluje tiež. Bude nás chrániť. Neboj sa, všetko dobre dopadne.“

„Craigova tvár žiarila emóciami, ktoré sa nedajú opísať,“ spomínala neskôr Geri. Nič nepovedal, len jej silnejšie stlačil ruku, usmial sa a pokýval hlavou.

Po operácii si celá rodina vydýchla. Craig ľadvinu prijal. Po čase sa však objavili komplikácie, ktoré naznačovali, že jeho telo ju odmieta. Boh však vypočul modlitby a Craig sa úplne uzdravil.


Zdieľať: