Milý denník,

zajtra je veľký deň. Nemôžem tomu ani uveriť, že Mária sa naozaj bude zajtra vydávať! Rozmýšľam o tom, ako je to možné, že moja sestra, ktorá so mnou žila tak dlho v tomto dome, sa zajtra vydá a odíde!? A nikdy sa už nevráti. To neznamená, že vôbec nikdy sem už nepríde, ale že sa nevráti ako doteraz a nebude už mojou riadnou staršou sestrou, nevytlačí ma z kúpeľne a nebude sa so mnou biť o ovládač na televízor.

Dnes večer sme museli ísť do kostola a celý program si precvičiť. Neboli sme oblečení do slávnostných šiat, len do obyčajných. Bolo to celkom zábavné ísť uličkou až k pódiu a potom sa ako svedok podpísať do veľkej knihy. Zajtra, keď to budem robiť naozaj, kostol bude plný do posledného miesta a všetci sa budú na mňa pozerať. Dúfam, že neurobím nejakú hlúposť!

Dano je celkom sympatický chlapec a mám ho rada, až na to, že mi ukradol moju sestru. Mária však hovorí, že ju neukradol. To ona chce odísť a byť jeho manželkou. Veľmi dlho sme sa raz o tom rozprávali. Šli sme na bicykloch do parku, ľahli si pod strom na deku a rozprávali sa. Mária mi povedala, že si myslí, že vydať sa je ako dať svoje srdce Ježišovi. Hovorila, že svadbou sa všetko zmení. Povedala, že keď sa vydáš, patríš už svojmu manželovi a on patrí tebe. Podobne ako keď miluješ Ježiša – ty patríš jemu a on patrí tebe.

Mária vravela, že keď sa vydáš, robíš to, čo sa tvojmu manželovi alebo manželke páči, pretože chceš, aby bol šťastný. Učíš sa variť jeho obľúbené jedlá, počúvaš hudbu, ktorá sa páči jemu. Dokonca perieš, umývaš riad a robíš to, čo možno vôbec nie je zaujímavé. Dano dokonca otvorí Márii dvere auta, aby mohla nastúpiť, aj keď to dokonale zvládne aj sama. A Márii sa to páči.

Povedala mi, že je to tak, ako keď robíme určité veci preto, že vieme, že Ježiš chce, aby sme ich robili. Môže to byť niečo, čo v skutočnosti ani nechceme urobiť, ale urobíme to preto, že chceme, aby bol šťastný.

Hovorila, že Ježiš nás tiež rád obšťastňuje. Neustále nás obdarúva svojím požehnaním. Mária povedala, že Dano je požehnanie od Ježiša. Bude môj nový brat!

A keď sa vydáš, musíš byť vždy na strane svojho manžela. To znamená, že keď si z neho niekto vystrelí alebo nech sa stane čokoľvek, musíš sa ho zastať. Povieš: „To teda nie. O mojom manželovi nemôžeš takto hovoriť!“ Ako keď si niekto robí žarty z Ježiša a ty sa ho musíš zastať. Stáť vždy na jeho strane. Myslím, že je to niečo skvelé! Aj tvoj manžel bude vždy na tvojej strane a zastane sa ťa!

Mária povedala, že keď sa vydáš, nemôžeš robiť všetko, čo by si chcela. Povedala, že musíš byť nesebecká, pretože miluješ svojho manžela. (Bolo by to veľmi zlé, keby robila len po svojom, keď bude žiť s ním!) Povedala som jej, že keby niekto miloval takto mňa, chcela by som byť nesebecká.

A Mária povedala, že najlepšie je, keď sa vydáš a zostaneš navždy s tým, ktorého najviac miluješ. Povedala, že je to presne tak, ako keď dáš svoje srdce Ježišovi a vieš, že s ním budeš žiť naveky. A vždy, vždy budeš v nebi šťastná.

Nuž, myslím si, že toho viem o manželstve dosť. Možno by som zajtra mohla kázať namiesto…

Dobrú noc, denník.

P. S.

Ľudia musia čakať, kým sú trocha starší, aby sa rozhodli, koho si chcú vziať. Som veľmi rada, že nemusím tak dlho čakať na to, aby som dala svoje srdce Ježišovi. A to je dokonca oveľa dôležitejšie rozhodnutie!


Zdieľať: