Cindy Cohen nebolo zlé dievča. Pracovala ako účtovníčka vo veľkej komerčnej banke v Manhattane. Cítila sa tam však trochu osamelá. Aby unikla z každodenného stereotypu a prežila niečo vzrušujúce, našla si v reklamnom časopise cestovnej kancelárie zájazd do zvláštneho klubu na Martinik. Tešila sa, že sa splní jej najkrajší sen. Ani ju len nenapadlo, že sa jej to stane nočnou morou.

Zrazu sa ocitla v spoločnosti dám, opálených do bronzova s blond vlasmi. Na to, že to boli štyridsiatničky, mali veľmi pekné postavy.

Na okružnej ceste ich sprevádzal Frederik, potápač z Nice, ktorý pre tento klub pracoval. Svojím šarmom Cindy tak očaril, že celkom stratila hlavu. Nebolo jej zvykom tak rýchlo sa do niekoho zamilovať, no v tomto prípade bola zamilovaná až po uši. V nasledujúcich štyroch dňoch si niekoľkokrát našli čas, aby boli spolu sami v hotelovej izbe.

Keď sa vrátila späť do New Yorku, asi o týždeň ochorela. Zdalo sa jej, že má chrípku. Uzliny na krku sa jej zdurili, boleli ju všetky svaly a dostala vysoké horúčky. Lekár jej v krvi zistil HIV, vírus, ktorý spôsobuje AIDS.

Ihneď navštívila Dr. Jerome Groopmana, vedúceho strediska experimentálnej medicíny a jedného z popredných lekárov zaoberajúcich sa výskumom AIDS. Aj on jej mohol dať len veľmi slabú nádej. Ešte stále chodí do práce, stretáva sa s priateľmi, chodí do kina, no cíti nad sebou Damoklov meč rozsudku smrti.

Premýšľal som, aké hrozné následky môže mať jeden kompromis! Stojí to za to hrať ruskú ruletu o svoje zdravie, alebo dokonca o vlastný život?


Zdieľať: