15-ročný chlapec Douglas Maurer sa už niekoľko dní cítil veľmi zle. Mal vysokú teplotu a prejavovali sa uňho príznaky silnej chrípky. Keďže ani po niekoľkých dňoch choroba neustupovala, jeho matka ho vzala k lekárovi a ten ich poslal do nemocnice.

Diagnóza, ktorú chlapcovi stanovili, bola vážna – leukémia. Lekári mu otvorene povedali, o akú chorobu ide, aj o tom, že bude musieť podstúpiť počas troch nasledujúcich rokov chemoterapiu. Zoznámili ho tiež s vedľajšími účinkami. Nič neprikrášľovali. Povedali mu, že mu vypadajú všetky vlasy a opuchne.

Keď si Douglas uvedomil, čo ho čaká, upadol do ťažkej depresie. Jeho teta zašla do kvetinárstva a objednala pre Douglasa krásne naaranžované kvety. Predavačke povedala, že to je dar pre jej synovca, ktorý má leukémiu.

Na druhý deň priniesol kuriér do nemocnice nádherné kvety. Douglas v nich našiel kartičku od svojej tety a prečítal si odkaz. Potom uvidel ešte druhý lístok, na ktorom bolo napísané: „Milý Douglas! Pracujem v kvetinárstve, kde si tvoja teta objednala tieto kvety. Keď som mala 7 rokov, tiež som mala leukémiu. Teraz mám 22. Veľa šťastia. Budem na teba myslieť. S pozdravom Laura Bradleyová.“ V tej chvíli jeho tvár zažiarila radosťou. Dostal novú nádej.

Douglas Maurer bol síce v nemocnici so špičkovým zdravotníckym vybavením, ktoré stálo milióny dolárov, starali sa oň vynikajúci lekári a sestričky, ktorí absolvovali stovky hodín vzdelávania a rôznych kurzov. Ale ten, kto dal Douglasovi nádej, bola predavačka z kvetinárstva – ktorá si našla čas a bola ochotná urobiť to, čo jej hovorilo srdce.


Zdieľať: