Cynthia Zamperini bola rozhodnutá rozviesť sa. Nedokázala, lepšie povedané už nevládala žiť s mužom, ktorý kvôli ťažkej minulosti – dva roky strávil ako americký zajatec v japonskom väzení, kde bol bitý a mučený – a po návrate prepadol alkoholu. Ním sa mu aspoň na chvíľu podarilo zahnať ťažké spomienky na toto týranie a na ľudí, ktorí mu ho spôsobovali. Všetko, čo prežil, ho ako nočná mora každú noc prenasledovalo a vo sne to všetko opäť prežíval.

Raz v noci opäť zápasil s nenávideným dozorcom Birdom. Vo sne sa mu konečne podarilo premôcť ho a chytiť za krk. Našťastie sa po chvíli prebral a zistil, že sedí tehotnej Cynthii na hrudi a škrtí ju. Cynthia odišla k rodičom a bola rozhodnutá rozviesť sa.

Keď sa vrátila k Louimu, aby vybavila veci potrebné pre rozvod, v jeden večer sa rozhodla, že si pôjde vypočuť kázanie Billyho Grahama, ktorý v meste práve kázal. Prežila tam niečo úžasné. Keď sa vrátila domov, prekypovala radosťou. To, čo počula, ju viedlo k rozhodnutiu – rozvádzať sa nebude.

Božie slovo má moc.


Zdieľať: