Istý bohatý čínsky obchodník navštívil pred mnohými rokmi Ameriku. Keď tam objavil mikroskop, bol ním úplne fascinovaný. Skúmal kryštály a lupienky kvetov. Krása detailov si ho celkom podmanila.

Samozrejme, že domov sa vrátil s novým mikroskopom. Každý deň pozoroval rôzne predmety. Jedného dňa ho však napadlo, že sa pozrie cez mikroskop na ryžu, ktorú mal prichystanú na obed. Keď sa pozrel do objektívu, bol zdesený. Na ryži sa hemžili nepatrné živé stvorenia.

Pretože mal ryžu veľmi rád a nechcel sa jej vzdať, uvažoval, čo robiť. Nakoniec dospel k tomu, že existuje jediný spôsob, ako túto dilemu vyriešiť – jednoducho si nevšímať nástroj, ktorý mu túto nechutnú skutočnosť odhalil.

Možno si pomyslíme: Akú veľkú hlúposť urobil! Mnohí ľudia urobili to isté s Bibliou. Oveľa ľahšie je ignorovať vec, ktorá ukazuje naše nedostatky, než zmeniť svoje hlboko zakorenené zvyky.

Čítanie Biblie má zmysel jedine vtedy, ak mení k lepšiemu náš spôsob života, vzťahy k druhým, postoj k práci a štúdiu, správanie, spôsob myslenia atď. Boh nedal svoje slovo len ako potravu pre myseľ, ale ako výzbroj pre život.


Zdieľať: