Rímsky básnik Mantuanus kedysi napísal: „Toto je bežné zlo – tu a tam všetci robíme to, čo nie je správne. Buď sme, alebo sme boli, alebo možno budeme takí zlí ako ten, koho odsudzujeme.“ Pavol nás varuje: Pamätajte na to, že zajtra sa možno vy budete potrebovať znovu postaviť na nohy. Správajte sa preto k týmto ľuďom tak, ako by ste boli radi, aby sa v takom prípade správali iní k vám.
Ako čerstvý kresťan – tínedžer som začal fajčiť a chodiť do kina na nevhodné filmy. Za tieto veci mi mali uložiť cirkevnú disciplínu. Z prísnych členov však o tom nikto nevedel. Boh našťastie priviedol do nášho mesta mladého kresťanského pracovníka, ktorý sa so mnou spriatelil a vážne sa modlil za to, aby som v moci Ducha dokázal zvíťaziť.
„To, čo robíš, ťa odvedie preč od Boha,“ varoval ma. „Boh má pre teba pripravenú nádhernú službu. Vlož svoje problémy do Ježišových rúk. On ti pomôže začať nanovo.“
Mal pravdu. Onedlho som urobil rozhodnutie, ktoré mi pomohlo vrátiť sa k Bohu. Chvel som sa pri pomyslení, čo by sa bolo stalo, keby boli voči mne postupovali chladným disciplinárnym spôsobom.


Zdieľať: