Očarení rýchlosťou! Kto z nás už nebol v pokušení pustiť sa na bicykli z kopca poriadnou rýchlosťou? Či ubrzdím, alebo tam dolu vyberiem zákrutu, to sa ukáže… A často sa to aj ukázalo. Niekedy si to odniesli len kolená, inokedy to dopadlo horšie. Väčšinou však po takejto skúsenosti začíname byť vo svojich pokusoch s rýchlosťou opatrnejší.

V snahe dosiahnuť vyššie rýchlosti vymysleli nadšenci cyklistiky nový šport – speed biking. Nejazdí sa na ceste, ale na lyžiarskych svahoch. Tam je totiž „dostatočný“ svah pre podobné pokusy.

Súčasný svetový rekord drží Francúz Eric Baron, ktorý na bicykli prekonal rýchlosť 200 km/h! Samozrejme, je na to potrebný špeciálne upravený horský bicykel s pneumatikami, na ktorých sú hroty.

Počet nadšencov „očarených rýchlosťou“ stále stúpa. Ak k nim patríš aj ty, tak skús trochu pribrzdiť. Bicykel, motorka, auto, lyže… To všetko môže byť veľkým pokušením pre rýchlych, aj pre teba. Ale tých pár sekúnd s extra dávkou adrenalínu v krvi naozaj nestojí za týždne strávené v nemocnici so sadrou na nohách… Nie nadarmo sa hovorí:, „Múdry sa učí z chýb druhých“.


Zdieľať: