Jeden druh kačíc sa usídlil v tŕstí, ktoré rástlo na brehu tichého potoka v južnej Afrike. Boli tam spokojné, pretože mali dostatok potravy. Chlapci z blízkej dediny však rozmýšľali, ako by sa im podarilo chytiť ich. Vymysleli si plán. Tekvice, ktorých bolo v dedine nadostač, položili na vodu a nechali, aby ich prúd odniesol až ku kačiciam. Zo začiatku sa kačice naľakali a odleteli preč, ale po čase si zvykli. Zistili, že tekvice im neublížia, a tak ich nechali doplávať až tesne k sebe. To bolo prvé dejstvo plánu, ktorý chlapci vymysleli.

Potom prišlo na rad druhé dejstvo. Každý chlapec vydlabal vnútro tekvice a urobil dve malé dierky, aby cez ne mohol vidieť. Duté tekvice si nasadili na hlavy a potichučky vkĺzli do vody. Nad hladinou bolo vidno len oranžovú pascu. Chlapci, ukrytí pod vodou, sa pomaly približovali k svojim obetiam. Potom ich náhle chytili pod vodou za nohy.

Veľmi často sa stáva, že rovnakým spôsobom do nášho života prichádzajú falošné „tekvice“ – pokušenia. Spočiatku si myslíme, že sa s nimi dá žiť, že to nie je nič nebezpečné, nijakým spôsobom nám to nemôže ublížiť. No po čase zistíme, a neraz je už príliš neskoro, že sme sa chytili do pasce nejakého hriechu alebo zlozvyku.


Zdieľať: