Ak si dnes ráno vstal a cítiš sa viac zdravý ako chorý, dostalo sa ti viac požehnania než miliónom tých, ktorí neprežijú tento týždeň.

Ak si doteraz nezažil hrôzy vojny, osamelosť vo väzení, agóniu mučenia alebo ukrutnú bolesť hladu, si na tom lepšie ako 500 miliónov ľudí vo svete.

Ak sa môžeš zúčastniť na zhromaždení veriacich bez strachu z prenasledovania, mučenia a smrti, dostáva sa ti viac požehnania ako trom miliardám ľudí vo svete.

Ak máš peniaze v banke alebo len v peňaženke a môžeš dať niekomu pár drobných do misky alebo klobúka, patríš medzi 8 % najbohatších ľudí na svete.

Ak držíš hlavu hore, máš úsmev na tvári a cítiš túžbu po večnosti, je to požehnanie. Veľa ľudí by to mohlo tak prežívať, ale väčšinou to nevie.

Ak môžeš vziať niekoho za ruku, objať ho, alebo sa aspoň dotknúť jeho ramena, dostáva sa ti veľkého požehnania, pretože tak ponúkaš uzdravujúci dotyk.

Spočítaj všetky svoje požehnania a odovzdaj toto posolstvo ďalej, aby si svojim kamarátom a priateľom pripomenul, z čoho všetkého sa dá radovať.


Zdieľať: