Postihnutý atlét Bob Wieland prešiel na rukách naprieč Amerikou za tri roky, absolvoval maratón v New Yorku, v Los Angeles a na Havaji sa zúčastnil triatlonu o železného muža.

O sebe napísal: „Rád vzpieram a môj najlepší osobný výkon je 230 kg. Keď myslím na vzpieranie, spomínam na Joe Di Pietra na olympiáde 1948. Di Pietro mal len 147 cm. Mal také krátke ruky, že mohol sotva zdvihnúť tyč nad hlavu. Napriek tomu vyhral na hrách 1948 zlatú medailu v ľahkej váhe. “

Výkon športovcov nemožno posúdiť podľa ich vzhľadu. Viem to z vlastnej skúsenosti, pretože sám som postihnutý. Rád by som vedel, koľkí z nás by poznali Ježiša Krista ako Boha v ľudskej podobe, keby sme žili v jeho dobe.

Biblia o ňom hovorí: „Nemal postavy ani dôstojnosti, aby sme ho obdivovali, ani výzor, aby sme po ňom túžili.“ (Iz 53,2)

Neviem si predstaviť, že by Ježiš vyzeral ako vzpierač. Z duchovného pohľadu je to však superťažká váha. Stefan Topurov z Bulharska raz zdvihol trojnásobok svojej telesnej váhy. Ale Ježiš niesol oveľa viac. Niesol naše hriechy na kríž a tým nám pripravil cestu k Bohu.

Ježiš Kristus sa líši od olympijského atléta, ktorý reprezentuje len jednu krajinu. Ako skutočný olympionik reprezentuje všetky národy, za ktoré prišiel zomrieť. Pretože Kristus nezhrešil, bol jediným, kto mohol zomrieť miesto nás a zaistiť nám odpustenie.

Prečo Ježiš dovolil, aby ho pribili na kríž? Urobil to pre niečo hodnotnejšie než pre zlato. Urobil to pre teba.


Zdieľať: