Vždy v nedeľu poobede sa celá rodina vybrala na výlet do prírody, aby si urobili ohník a odpočinuli si. Na jednom takomto výlete sa viezli už asi 10 km po štrkovej ceste. V širokom okolí nebolo vidieť nič okrem neveľkého kopca, na ktorý viedla úzka špinavá cesta. Keď sa rozhodli, že pôjdu touto pustou cestou hore, zbadali zrazu psa, ktorý, ako sa zdalo, stratil majiteľa a zablúdil. Vyzeral však veľmi priateľsky. Najprv rozmýšľali, čo urobia. Po vzájomnej dohode došli k záveru, že opusteného psa tam nenechajú. Otec cúvol a smutnému psíkovi dovolili nastúpiť do auta. Pes vyskočil na zadné sedadlo a poslušne si ľahol. Celá rodina si nového priateľa obľúbila.

Po niekoľkých dňoch si rodina uvedomila, že niekto môže tohto strateného psíka hľadať. Do miestnych novín preto napísali krátky inzerát so stručným opisom psa. Hneď v prvý deň, keď noviny vyšli, ohlásil sa im istý pán, ktorému sa stratil jeho pes. Dohodli sa, že si poňho príde.

Keď pán prišiel, radostne sa so psíkom zvítal. Bolo vidieť, že sa z opätovného stretnutia obaja tešia. Dal im odmenu za to, že psíka našli a postarali sa o neho a uhradil im aj výdaje za inzerát v novinách. Rodina si však psíka tak obľúbila, že ho aj s jeho pánom všetci odprevadili až k autu, ktoré mali zaparkované pred domom. Len čo muž otvoril dvere auta, pes vyskočil dnu. Skôr, než nasadol jeho pán, povedal: „Je mi veľmi ľúto, že vám môj pes spôsobil problémy. Nikdy predtým sa mi to nestalo. Väčšinou sa zdržiaval v blízkosti domu. Bývam asi 10 kilometrov od hlavnej cesty, neďaleko pustej štrkovej cesty. Ako viem, nikdy za túto cestu nešiel. Teraz to skúsil a takmer na to doplatil.


Zdieľať: