Istá pani, aby sa doma necítila taká sama, kúpila si krásneho veľkého papagája. Odniesla si ho domov, no na druhý deň ho priniesla späť do obchodu. „Tento vták vôbec nechce rozprávať!“ povedala obchodníkovi.

„Dali ste mu do klietky zrkadlo?“ pýtal sa predavač. „Papagáje majú rady zrkadlo. Keď vidia svoj obraz v zrkadle, začnú s ním konverzovať.“ Žena teda kúpila zrkadlo a vrátila sa domov.

Nasledujúci deň prišla opäť do obchodu. Vták stále nerozprával.

„A čo rebríček? Papagáje sa rady prechádzajú hore-dolu po rebríčku. Papagáj, keď je šťastný, hovorí oveľa radšej.“ Žena kúpila rebríček a odišla. No na druhý deň bola opäť v obchode – vták stále nerozprával.

„A má váš papagáj hojdačku? Ak nie, potom je problém v tom. Určite trucuje, a preto nechce hovoriť.“ A tak žena, aj keď veľmi nerada, kúpila hojdačku a odišla.

Keď prišla do obchodu na ďalší deň, výraz jej tváre sa úplne zmenil. „Papagáj zdochol,“ povedala. Predavač bol šokovaný.

„Je mi to veľmi ľúto. Povedzte mi, povedal niekedy aspoň jedno slovo?“ spýtal sa. „Áno, tesne pred tým, ako zomrel,“ odvetila žena. „Povedal: ´Nepredávajú v obchode nejakú potravu?´“

Vieš o tom, čo potrebujú tvoji kamaráti? Bolo by predsa smutné núkať im niečo, čo vôbec nepotrebujú a potom ich stratiť…


Zdieľať: