Keď George Müller zomrel, noviny Daily Telegraph napísali, že „okradol nemilosrdné ulice o tisíce obetí, väzenia o tisíce lotrov a chudobince o tisíce bezmocných úbožiakov“. Ako to urobil? Noviny Liverpool Mercury napísali: „Ako sa tento zázrak uskutočnil? Pán Müller povedal svetu, že všetko bolo výsledkom modlitby. Racionalizmus dnešnej doby sa nad týmto výrokom zasmeje, ale fakty zostávajú.“

George Müller sa skutočne naučil, čo znamená byť dobrým správcom Božích peňazí. Z chlapca, ktorý ukradol otcovi peňaženku, a mladého muža, ktorý sa vždy usiloval vymámiť peniaze od priateľov, sa stal muž, ktorý si takmer nič nenechal pre seba. Keď zomrel hodnota jeho majetku bola len stošesťdesiat libier, čo predstavovalo hodnotu niekoľkých kusov nábytku.

Za celý život prešlo jeho rukami takmer jeden a pol milióna libier. George nebol pyšný ani chamtivý človek. Bol to pokorný muž, ktorý dovolil, aby jeho rukami prešli obrovské financie. Vedel, že sú to Božie peniaze, nie jeho, a majú byť použité spôsobmi, ktoré budú demonštrovať Božiu lásku k ľuďom.


Zdieľať: