Slovenský hokejista Ondrej Rusnák ukončil vo veku 30 rokov kariéru. Majster Slovenska so Slovanom Bratislava v ročníku 2007/2008 zavesil korčule na klinec pre zlý zdravotný stav.

„V aréne v Ottawe bolo dvadsaťtisíc divákov, ktorí nám fandili. My sme fantasticky bojovali. Za stavu 2:1 pre nás sa puk dostal na modrú k Ianovi Colovi. Urobil pár krokov dopredu, napriahol a ja som proti nemu vyštartoval. Hodil som sa mu do strely,“ napísal Ondrej Rusnák o momente, ktorý ovplyvnil zvyšok jeho kariéry. „Puk ma trafil priamo do kolena. Bola to taká rana, že sa odrazil až na druhú stranu ihriska. Cole sa za ním rozbehol. Pretože my všetci sme striedali, chcel rýchlo rozohrať. Lenže trafil rozhodcu. Jožo Molnár sa puku zmocnil, ocitol sa v šanci a zvýšil na 3:1. Ja som síce chodil na jednej nohe, ale o semifinále majstrovstiev sveta som nechcel prísť…“

Ondrej absolvoval niekoľko operácií. Čím skôr sa chcel vrátiť na ľad, pretože chcel hrať. Napokon skončil v Kováčovej, kde absolvoval náročnú rehabilitáciu.

„Nespočetnekrát som šiel cez bolesť len preto, že som odmietal vzdať sa svojho sna byť svetovým hokejistom. Chlapci vedia, že tá zablokovaná strela, z ktorej sme dali gól a zdolali Ameriku, im pomohla v ich kariére. Možno aj preto ma stále cez leto berú medzi seba a správajú sa ku mne, ako by som bol stále jedným z nich. Ale ja som na rozdiel od nich už nikdy nezažil naplnený štadión a hukot tribún ako vtedy v Kanade,“ končí svoju emotívnu výpoveď Ondrej Rusnák.


Zdieľať: