Papagáj Čipi určite ani netušil, čo ho v ten deň čaká. Bol to inak milý vták. Raz sedel pokojne vo svojej klietke, inokedy nespokojne lietal hore-dolu.

Problémy sa začali, keď sa jeho malá majiteľka rozhodla vyčistiť mu klietku vysávačom. Odstránila nástavec z konca hadice a strčila ju do klietky. V tom zazvonil telefón. Odbehla a zdvihla slúchadlo. Nestačila ani povedať „prosím“, keď počula „sssspppp“! Vysávač vtiahol papagája Čipiho dnu.

Dievčatko sa veľmi zľaklo. Položilo telefón, rýchlo vyplo vysávač a otvorilo vrecko na zachytávanie prachu. Čipi bol tam. Bol ešte živý, ale riadne vyľakaný.

Pretože bol celý od prachu a špiny, chytilo ho do rúk a utekalo s ním do kúpeľne. Tam ho strčilo pod prúd tečúcej vody. Keď si uvedomilo, že je už dostatočne premočený a celý sa trasie, urobilo zrejme to, čo by urobil každý súcitný majiteľ – schytilo sušič na vlasy a začalo ho sušiť horúcim vzduchom.

Chudák Čipi, nevedel sa spamätať, čo sa to vlastne robí.

O niekoľko dní po tejto nehode sa novinár, ktorý o tejto udalosti písal, spojil s majiteľkou, aby sa jej spýtal, ako sa malému papagájovi darí.

„Nuž,“ povedalo dievčatko, „odvtedy Čipi nespieva, len sedí, sedí a pozerá.“

Nie je ťažké uhádnuť prečo. Rýchla cesta vysávačom, kúpanie pod studeným vodopádom a horúci vietor – to by veru vzalo pieseň aj z pier odvážneho muža. V živote to tak občas býva. V snahe rýchlo napraviť jednu chybu narobíme ešte viac škody.


Zdieľať: