„Teta, sadnite si sem na posteľ, zatvorte oči a dajte mi ruku!“ Takto nezvyčajne oslovil jedného dňa Benny moju ženu. Vo vzduchu bolo cítiť prekvapenie.
Spolu s manželkou sme pracovali ako misionári na Srí Lanke. Po príchode sme zistili, že v tejto oblasti je potrebné postaviť niekoľko malých modlitební. Nemali sme však nijaké oficiálne poverenie stavať, preto sme nemohli počítať so žiadnou finančnou podporou. Mal som však vieru, že Boh nejakým spôsobom vypočuje naše modlitby a pošle nám pomoc.
Z domu do kancelárie som často jazdil svojím malým skútrom. Niekedy som si zabehol aj niečo kúpiť na obed do neďalekého obchodu. Keď som sa jedného dňa práve chystal vrátiť z obchodu do práce, prišiel ku mne akýsi mladý Američan menom Benny a spýtal sa ma, či mu neviem poradiť nejakú čistiareň, pretože si potrebuje dať vyprať oblečenie. Povedal som mu, že neviem, ale ak chce, môže si sadnúť za mňa na skúter, vezmem ho k nám domov a moja manželka mu šaty vyperie.
Benny túto ponuku rád prijal. Manželka mu dala náhradné tričko i nohavice a vyprala to, čo mal na sebe. Povedali sme mu, že náš domov je mu vždy k dispozícii, keď bude niečo potrebovať. Naše pozvanie vďačne prijal a často nás navštevoval.
Po nejakom čase sa dozvedel, že sme kresťania a túžime na Srí Lanke postaviť dve alebo tri malé modlitebne. Často sme o tom hovorili a každý večer sa za to modlili. Chcel sa nám za našu láskavosť nejakým spôsobom odmeniť, pretože o niekoľko dní mal odcestovať. Uistili sme ho, že my radi pomáhame a nechceme za to nijakú odmenu.
Jedného dňa mi povedal, že skôr ako odíde, potrebuje zájsť do banky. Keď sa vrátil, prišiel k manželke a povedal jej: „Zavri oči a vystri ruky“. Do rúk sa jej zosypalo 10 000 rupií (asi 2 000 amerických dolárov). Tak sa „narodila“ ďalšia malá cirkevná budova na Srí Lanke.
Skôr ako Benny odletel, povedal nám, že je vnukom nejakého veľmi vplyvného amerického biznismana. Peniaze preňho neboli problémom. Benny nepotreboval našu pomoc, ale bol veľmi vďačný za čas, ktorý sme mu venovali a že sme mu otvorili svoj domov.


Zdieľať: