Cestou zo školy podal akýsi cudzinec 12-ročnému dievčatku Bibliu. Stalo sa to v Japonsku. Kniha ju však nezaujala, preto ju odložila na poličku vo svojej izbe. Keď po nejakom čase upratovala, uvidela ju položenú na poličke. Pocítila silné nutkanie dať ju svojmu osemročnému bratovi Ryotarovi.

„Chceš si to prečítať?“ spýtala sa. Ryotaro sa pozrel a uvidel na obale slovo „Biblia“. Bibliu videl u svojho starého otca. Bol celkom zvedavý, čo je to za kniha.

„Áno, rád si ju prečítam,“ povedal. Táto Biblia obsahovala len Novú zmluvu. Ryotaro začal čítať od začiatku. Dozvedel sa o mužovi menom Ježiš, ktorý uzdravil mnohých chorých. Uvedomil si, že Ježiš musí byť nejaký významný človek. Keď dočítal Matúša, začal čítať ďalšiu knihu – evanjelium podľa Marka. Príbeh sa však veľmi podobal tomu, ktorý práve dočítal u Matúša, a tak v polovici prestal. Potom sem-tam niečo prečítal, ale žiadnu knihu nedočítal do konca. Časom sa však Biblia stala dôležitou súčasťou jeho života. Našiel v nej zasľúbenia pre tých, ktorí boli chorí alebo mali zlý deň. Ceruzkou si podčiarkol verše, ktoré sa mu páčili. Keď niekam šiel, vždy si vzal Bibliu so sebou. Napriek tomu, že ho nikto nikdy neučil modliť sa, začal sa modliť.

Dnes má Ryotaro 12 rokov. Býva na chlapčenskom internáte v škole Okinawa Saniku Junior High School. Nie je to tak dávno, čo oznámil rodičom, že chce byť pokrstený.

Aiki Saito


Zdieľať: