Trvalo mi dlho, kým som sa naučil, akým rôznym spôsobom môže Boh konať a zasahovať do nášho života. Pochopil som, že Boha nemôže nič zaskočiť. Po čase som to dokázal prijať nielen rozumom (to je jednoduchšie), ale aj srdcom. Nás môžu rôzne veci šokovať, vydesiť a zmiasť, ale Boha nie. Boh je totiž Bohom prekvapení.
Pred niekoľkými rokmi som letel do Seattlu, kde som mal prednášať na stanovom zhromaždení. Ubytoval som sa v blízkom hoteli. Požičaným autom som každý deň dochádzal na miesto konania. Priatelia zo Seattlu sa dopočuli, že prídem. Dohodli sme sa, že sa po prednáškach stretneme. Po poslednom kázaní sme si naplánovali spoločný piknik. Chceli sme vyraziť na túru a večer sa vrátiť do Seattlu.
Keď mi sekretárka vybavovala rezerváciu izby, recepčná si nebola istá, či moja izba bude voľná na celý pobyt. Skôr ako som odišiel na víkend, zastavil som sa na recepcii motela. Chcel som sa uistiť, že všetko je vybavené. Recepčná mi oznámila, že všetko je v poriadku.
Posledný víkend môjho pobytu v Seattlu bol nádherný. Bohoslužba bola úžasná, hory majestátne a priatelia skvelí. Na izbu som sa vrátil unavený, ale šťastný. Bol to nádherný víkend!
Nebolo to však celkom tak. Keď som otvoril dvere svojej izby, prežil som nesmierny šok. Izba bola uprataná a moje vec preč! Notebook, oblečenie, pyžamo, hygienické potreby – všetko zmizlo. Celý vydesený som dobehol na recepciu, kde ma namiesto vysvetlenia čakala výčitka: „Na izbu čakal ďalší hosť. Mali ste sa vysťahovať doobeda!“
Zareagoval som s hnevom, ale recepčná mi ukázala, že moja rezervácia naozaj skončila v ten deň ráno. Kde boli moje veci? V banánovej škatuli.
Po hľadaní vysvetlenia sme dospeli k tomu, že z ich strany došlo k omylu. Presvedčili sa, že si nevymýšľam. Snažili sa poskytnúť mi inú izbu, ale všetky motely v okolí boli obsadené. V duchu som sa zmieroval s tým, že poslednú noc strávim v odletovej hale na letisku. Recepčnej odrazu napadlo, že za motelom stojí maringotka, v ktorej by som mohol prespať. Nebola do nej zavedená elektrina, ale mala posteľ.
Boh plný prekvapení sa opäť postaral.


Zdieľať: