Môj otec vedel povedať viac než tri slová, vedel chodiť, šoférovať a čítať. Chcel som robiť všetko tak, ako on, no nedarilo sa mi to. Nie div, veď som bol vtedy iba batoľa.

Tak veľmi som chcel hovoriť, no môjmu bľabotaniu zrejme rozumel len môj brat, ktorý mal tri roky. Plazil som sa a chodil po kolenách, ale keď som sa chcel postaviť, spadol som a udrel si buď hlavu, alebo niektorú končatinu.

Ani v šoférovaní sa mi veľmi nedarilo. Zúfalo som otáčal volantom môjho malého auta, no ono šlo stále tým istým smerom. Chcel som čítať, ale vždy zvíťazila chuť. Veď kniha vyzerala tak lákavo. Trvalo mi šesť mesiacov, kým som zjedol jednu časť z encyklopédie.

Snaha byť ako ocko pôsobila veľmi deprimujúco. Ockovi však nevadili moje neúspešné pokusy a nehneval sa za to na mňa. (Až na tú encyklopédiu.) Bol šťastný, že chcem byť ako on.

Moje pokusy byť ako Ježiš sú práve také deprimujúce a rovnako neúspešné. Ježiš však vie, že chcem byť ako on a má z toho radosť. Keď vydržím, budem sa mu podobať stále viac a viac, tak, ako sa teraz oveľa viac podobám na svojho ocka, než keď som bol malý.


Zdieľať: