Jedna pani sa rozhodla, že začne Bohu odovzdávať desať percent zo svojho príjmu. Kazateľovi povedala: „Chcem to vyskúšať. Ale hovorím vám, že ak sa Božie požehnanie nesplní, nikdy viac nevkročíte do môjho domu.“ Stalo sa to v jednu nedeľu večer.

Keď ju v stredu kazateľ navštívil, jej tvár žiarila. Len čo vošiel dnu spustila: „Predstavte si, že sumu, ktorú som dala ako desiatok, mi Boh vrátil.“ Potom mu vyrozprávala, ako ju v pondelok poobede navštívila jej sestra. Mala málo času. V obývačke otvorila peňaženku, vytiahla päťdesiat markovú bankovku a položila ju na stôl so slovami: „To je od našej mamy. Nechala ťa pozdravovať a posiela ti tieto peniaze.“ Bolo to presne toľko, koľko deň predtým táto žena odovzdala ako desiatok.

Potom pokračovala: „Je to trojnásobný zázrak. Po prvé, moja mama je veľmi lakomý človek. Nepamätám si, kedy naposledy mi darovala nejaké peniaze. Druhý zázrak je to, že mi sestra tie peniaze hneď doniesla. Mohla ich na niečo použiť a mne doniesť neskôr. A po tretie, je to presne suma, ktorú som dala ako desiatok.“ Boh svoj sľub naozaj splnil.


Zdieľať: