„Keby som mala tisíc životov, všetky by som ich darovala ženám Číny.“ Tieto slová vyslovila Lottie Moonová.
Charlotte Diggs Moonová prežila obrátenie v osemnástich. Vo Virgínii patrila medzi aristokraciu. Bola vynikajúcou študentkou. Ovládala francúzštinu, latinčinu, taliančinu a španielčinu. Neznámou jej nebola gréčtina a hebrejčina. V tínedžerskom veku odmietla všetky náboženské vplyvy, ale napokon sa 22. decembra 1858 počas evanjelizácie odovzdala Ježišovi Kristovi.
Lottie, ako ju volali, promovala s titulom MA na ženskom inštitúte v Albemarle, pretože univerzitu vo Virgínii mohli navštevovať iba muži. A práve v Albemarle, uprostred svojho štúdia, začula hlas Ducha Svätého, ktorý ju volal do služby pre čínske ženy. Po desiatich rokoch práce učiteľky napokon Lottie vyplávala do Číny.
Jej odvaha sa stala v Číne legendárnou. Prenasledovali ju ako „diablovu ženu“. Zápasila s chorobou. Aj napriek tomu sýtila hladujúce chudobné ženy a starala sa o ne. Slúžila ľuďom v sile Ducha Svätého. „Musíme žiť medzi nimi. Musí z nás vyžarovať Pánov láskavý duch. Skôr než ľudí privedieme k obráteniu, musíme sa stať ich priateľmi,“ hovorievala.
Krátko predtým, ako zomrela v dôsledku hladu a choroby, Charlotte Moonová vyslovila slávne slová: „Keby som mala tisíc životov, všetky by som ich darovala ženám Číny.“
Žijú aj dnes ženy ako Lottie, ktoré by sa nechali viesť Duchom Svätým a svoje životy by zasvätili zraneným ženám veľkých miest?


Zdieľať: