Vlastným menom Marshall Bruce Mathers III – beloch, ktorý ovládol černošský rap. Počas pätnástich sekúnd dokázal povedať približne 97 slov.

Eminem sa narodil 17. októbra 1972. Jeho príchod na svet bol poriadne zložitý. Pôrod trval neuveriteľných 73 hodín. Takmer pri ňom zomrela jeho matka. V útlom detstve ich opustil otec a tak sa s mamou mnohokrát sťahovali kvôli práci. Častou zmenou školy si nenašiel dlhodobých priateľov a ako nováčik v triede sa často stával obeťou šikany. Keď mal 9 rokov, spolužiaci ho tak ho zbili, že bol týždeň v kóme.

Keď mal 16 rokov, napísal prvý text, ale pretože mali veľké finančné problémy, nemohol sa venovať hudbe. Musel si hľadať brigády, aby zarobil nejaké peniaze. O rok neskôr sa spoznal so svojím najlepším priateľom, raperom Proofom. Často spolu vystupovali. Eminem rapoval lepšie ako černošskí raperi, mal bohatú slovnú zásobu a vedel rýmovať.

Z jeho songov sa postupne vytrácal hnev. Svojou hudbou sa snažil motivovať ľudí. V roku 2010 oslavoval úspech – jeho album sa stal najpredávanejším albumom roka. V roku 2018 si pripísal na účet 23 miliónov dolárov. Má vlastnú charitatívnu organizáciu, ale podporuje aj niekoľko ďalších charitatívnych organizácii.


Zdieľať: