Cestujúci vo vlaku prišiel do jedálenského vozňa, aby sa naobedoval. Pýtal si jedálny lístok. Na zozname bol uvedený kurací hamburger i kurací hamburger so šalátom. Rozhodol sa, že si dá kurací hamburger so šalátom, ale z nepozornosti na objednávacom lístku zaškrtol len kurací hamburger.

Keď mu čašník priniesol kurací hamburger, zákazník sa nahnevane ohradil. Väčšina čašníkov by zrejme okamžite ukázala zákazníkovi objednávací lístok ako dôkaz chyby na strane hosťa. Ale tento čašník to neurobil. Namiesto toho sa za chybu ospravedlnil, vzal kurací hamburger, vrátil ho do kuchyne a o chvíľu položil na stôl pred zákazníka kurací hamburger so šalátom.

Zákazník sa s chuťou pustil do hamburgera. Pri jedle si však všimol, že na objednávkovom lístku je zaškrtnutý len kurací hamburger a že chybu vlastne urobil on.

Keď dojedol, zavolal čašníka, aby mu zaplatil. Ospravedlnil sa, že chybu urobil on a navrhol, že zaplatí za oba sendviče. Čašník mu odpovedal: „Nie, pane. Všetko je v najlepšom poriadku. Som šťastný, že ste mi odpustili, že som mal pravdu.“


Zdieľať: