Jedného dňa dostala Betty chuť zažiť nejaké dobrodružstvo. Pri schodoch si všimla úplne nové hodinky s Mickey Mouseom. „Dobrodružstvo môže začať!“ povedala si, schmatla hodinky a strčila ich do vrecka. Rozlúčila sa s Essie a pobrala sa domov. Bola natešená, aké jednoduché bolo niečo ukradnúť. Keď kráčala dolu ulicou, z vrecka vybrala hodinky a obzerala si ich. Na ciferníku mali obrázok myši s dlhými rukami, ktoré tvorili hodinovú a minútovú ručičku. Bola tým fascinovaná. Potom si spomenula, ako k tým hodinkám prišla. Zrazu mala pocit, ako keby jej niekto dal facku.

„Čo som to urobila? Prečo som ukradla tie hodinky? Veď boli Essiene. Ktorý človek by niečo ukradol svojej kamarátke?“ V jej mysli sa vynáralo množstvo otázok. „Som veľmi, veľmi zlý človek,“ povedala si potichu.

Svedomie sa ozývalo čoraz silnejšie, až sa musela zastaviť. Vedela, že by mala hodinky vrátiť. Desilo ju však, že by stretla Essie alebo jej mamu. Ale ten hrozný pocit nemohla vystáť. Rozbehla sa späť k Essienmu domu a položila hodinky na zadný prah. Potom utiekla domov.

V noci rozmýšľala o tom, čo urobila. Spočiatku cítila veľké vzrušenie, ktoré však zakrátko vystriedal strach a výčitky. Bola nesmierne rada, že našla odvahu hodinky vrátiť.


Zdieľať: