21. novembra 1877 zverejnil Thomas Edison svoj vynález hovoriaceho stroja, ktorý ľudia neskôr začali nazývať fonograf a ešte neskôr – prehrávač. V skutočnosti ho zostrojil už 18. júla toho roku, ale americkej verejnosti ho predstavil až o štyri mesiace neskôr. Ako čas plynie, naše technické vymoženosti sa stále viac zdokonaľujú. Môže sa stať, že budúca generácia už ani nebude vedieť, čo je to prehrávač.

Bez tohto Edisonovho vynálezu by zrejme ďalšie hovoriace stroje – ako napríklad magnetofón alebo obľúbený MP3 prehrávač, ktorý berieme takmer všade so sebou – nikdy neuzreli svetlo sveta. Aj keď som veľmi rád, že mám svoj MP3 prehrávač, nie je to ten najväčší dôvod, prečo si cením Thomasa Edisona. Vážim si ho najmä preto, že podobne ako ja, ani on nemal ktovieako v obľube školu.

Bol jedným z veľkého počtu tých, ktorí aj keď mali s učením problémy, v živote vykonali ohromné veci. Práve preto, že tu žili, urobili svet krajším.

Máš aj ty problémy so školou alebo s niečím iným? Nenechaj sa znechutiť alebo odradiť. Vždy, keď počúvaš svoj magneťák, walkman alebo MP3 prehrávač, spomeň si na Thomasa Edisona a pamätaj na to, že bez ohľadu na to, s čím máš teraz problémy, môžeš aj ty v živote niečo dokázať.

Pros Ježiša, aby ti pomohol objaviť tvoj talent a oblasť tvojho obdarovania. Zameraj sa na to a on ti pomôže.


Zdieľať: