Aby ste sa stali hrdinom, nemusíte byť svalnatý obor. Pokojne môžete byť aj krehká žena. Práve taká bola aj Ashley Smihtová, ktorá svojím hrdinským činom ohromila širokú verejnosť. Keď sa raz ráno vracala z nákupu, pristúpil k nej na parkovisku pred domom akýsi muž. Kým stačila zareagovať, priložil jej pištoľ k boku a povedal: „Ak urobíš, čo ti poviem, nič sa ti nestane. Nechcem ti ublížiť. Vôbec nikomu nechcem ublížiť.“ Potom jej prikázal, aby ho odviedla do svojho bytu.

Ashley Smithová netušila, kto je tento útočník. Nevedela, že po mužovi, ktorý ju v jej byte zviazal lepiacou páskou, záclonou a káblom, veľmi intenzívne pátra polícia.

O deň neskôr Nicholas, ktorý bol obvinený zo znásilnenia, vytrhol jednému z policajtov, ktorí ho viedli na súd, pištoľ a zastrelil sudcu, reportéra a právneho zástupcu, ktorý sa mu snažil brániť v úteku. Neskôr zabil agenta FBI a vzal mu zbraň, odznak a auto.

Ashley Smithová bola s týmto nebezpečným indivíduom sama v byte. „Myslela som, že ma zaškrtí,“ uviedla neskôr. Neustále sa s ním snažila rozprávať a získať si jeho dôveru.

Rozprávala mu, že jej pred štyrmi rokmi zomrel manžel, a preto ak jej ublíži, bude jej malá dcéra bez otca aj matky. Povedala mu, že svoju dcéru musí vyzdvihnúť o desiatej a požiadala ho, aby ju pustil. Najprv o tom nechcel ani počuť, ale nakoniec ju rozviazal.

Priznal sa jej, že má pocit, akoby bol už dávno mŕtvy. Nato mu Ashley Smithová povedala, že by mal využiť to, že je ešte stále nažive. „Kým ste živý, nie je nič stratené. Využite túto príležitosť.“

Nicholas odložil pištoľ. Ashley mu urobila palacinky. Potom ju nechal odísť. Hneď ako sa dostala von, zavolala políciu. O niekoľko minút bola na mieste zásahová jednotka, ktorá ho prinútila, aby sa vzdal.

Aká úžasná sila! Aká odvaha! Rád by som sa o Ashley Smithovej a zdroji jej odvahy dozvedel viac…

Myslím však, že ho poznám – je to Boh.


Zdieľať: