Linda a Dano sa do seba zamilovali a po nejakom čase sa vzali. Našli si dobrú prácu v jednom kresťanskom vydavateľstve. Narodili sa im dve deti. Zdalo sa, že všetko je super.

Život však prináša aj stresy a problémy. Linda a Dano zistili, že si už nedokážu nájsť na seba čas, odpočinúť si a smiať sa spolu tak, ako to bývalo kedysi. Linda si najlepšie odpočinula pri čítaní ľúbostných románov. Keď otvorila obľúbenú knihu, vstúpila do vysnívaného sveta, kde boli všetky ženy krásne a pôvabné a všetci muži atraktívni, bohatí a dokonalí. Vždy sa všetko končilo krásnymi bozkami a nádhernou svadbou. Nijaké deti, nijaké stresy a problémy, nijaké manželské nedorozumenia.

Linda dokázala prečítať aj tri romány za deň. Čítala naozaj rýchlo! Považovala to za perfektný a neškodný únik z obyčajného života, ktorý so sebou prinášal toľko stresov.

Čoskoro Linda začala snívať o atraktívnom cudzincovi, s akým sa stretávala na stránkach ľúbostných románov. Čakala, že jedného dňa vstúpi do jej života. V práci sa stretla s mužom, ktorý vystupoval príjemne, s ktorým sa cítila dobre a ktorý jej začal nezáväzne dvoriť. Onedlho mali spolu ľúbostný pomer a Linda odišla od Dana.

Všetko sa skončilo tým, že ten muž sa vrátil k svojej manželke, nechal prácu a odsťahoval sa preč. Lindin sen sa razom rozplynul. Vrátila sa k Danovi. Začal sa dlhý a ťažký proces opätovného budovania vzťahov a spoločného manželstva. Vyhľadali manželského poradcu a spolu prosili o odpustenie, Božiu pomoc a vedenie. Ich láska sa začala pomaly obnovovať.

Ak chcela Linda spolu s manželom začať nový život, musela sa vzdať ľúbostných románov – navždy. Prestala tiež sledovať romantické filmy. Bolo to pre ňu rovnako nebezpečné, ako pre alkoholika bar alebo krčma.

Nie každé dievča, ktoré si prečíta ľúbostný román, skončí ako naša Linda. Nie každé musí jedného dňa klamať a podvádzať svojho manžela. Linda však zistila, že ak sa chce tešiť zo skutočnej lásky, musí sa vzdať svojho vymysleného sveta, ktorý tak rád klame naše zmysly a pocity.


Zdieľať: