V roku 1958 začali americké letecké spoločnosti s prvými letmi na prúdových lietadlách Boeing 707. Asi mesiac po prvom lete jeden z cestujúcich na vrtuľovom lietadle DC-6 s klasickým piestovým motorom nadviazal rozhovor so svojím spolucestujúcim. Po chvíli sa dozvedel, že je to vlastne jeden z inžinierov a technikov spoločnosti Boeing. Cestujúci sa ho vypytoval na rôzne veci ohľadom nových prúdových lietadiel, na čo mu tento inžinier s nadšením a obšírne rozprával o početných testoch prúdových motorov, ktoré museli byť urobené skôr, ako sa uskutočnil prvý let. Podrobne mu opisoval, aké skúsenosti má Boeing s motormi od B-17 až po B-52.

Cestujúci sa napokon opýtal: „A na palube ktorého z tých nových prúdových lietadiel sa cítite najbezpečnejšie?“ Inžinier na chvíľu zvážnel a potom povedal: „Ešte som na žiadnom neletel. Myslím, že si ešte chvíľu počkám, ako sa nové prúdové lietadlo osvedčí.“

Ani nadšené a horlivé rozprávanie o našej viere ešte nič neznamená, ak nie sme ochotní žiť podľa toho, o čom ústami hovoríme.


Zdieľať: