Subodh Singh mal len trinásť rokov, keď mu zomrel otec. Boli veľmi chudobní, preto si otec nemohol dovoliť lepšiu zdravotnú starostlivosť. Po otcovej smrti sa celá rodina ocitla vo veľkej biede. Jeho staršiemu bratovi sa napokon podarilo zamestnať sa na železniciach. Keď dostal svoj prvý bonus k výplate, venoval ho Singhovi, ktorý sa rozhodol, že si za peniaze zaplatí prihlášku na medicínu.

Po takmer dvadsiatich rokoch praxe si založil nemocnicu plastickej chirurgie, kde začal poskytovať chirurgické operácie tým najnúdznejším pacientom za čo najmenšie poplatky. V roku 2003 sa so svojou nemocnicou zapojil do projektu, ktorý sa zameriava na operácie rázštepu.

Doktor Singh a jeho tím okrem toho vykonali 6-tisíc bezplatných operácii popálením. Jeho úsilie inšpirovalo k nakrúteniu filmu Burned Girl (dokumentárny film National Geographic, 2015).

„Môj otec i mama ma naučili slúžiť chudobným… Mám pocit, že niekto tam hore ma stvoril ako lekára a nie obchodníka, aby som pomáhal tým najchudobnejším,“ povedal Subodh Singh, svetovo uznávaný plastický chirurg, ktorý spolupracoval na vyše 37-tisícoch bezplatných operácií rázštepu podnebia či pery.


Zdieľať: