Leva tradične vnímame ako dravé zviera, ktoré dokáže vziať život jedným úderom svojej obrovskej tlapy. Biblický pohľad na leva je však iný. Ježiš ako lev nepredstavuje hrozbu pre nás, ale pre tých, ktorí by nám chceli ublížiť. Biblický lev je náš strážca.

Tlačová agentúra Associated Press uverejnila nezvyčajný príbeh o levom strážcovi. Skupina mužov uniesla v Etiópii dvanásťročné dievča. Dôvod? Chceli ju prinútiť zosobášiť sa s jedným z nich. Sedem dospelých mužov odtiahlo mladé dievča a bitkou ju nútilo k poslušnosti. Po týždni, čo bolo nezvestná, ju polícia našla na predmestí mesta Bita Genet, asi 350 km juhozápadne od Addis Abeby, hlavného mesta krajiny.

V čase, keď ju polícia našla, dievča strážili tri levy, ktoré zrejme zahnali únoscov. Keď sa objavili záchranári, „levy ju odovzdali do našej starostlivosti a odišli späť do lesa,“ uviedol policajný seržant. „Keby levy nezasiahli, mohla skončiť oveľa horšie,“ dodal. „Je to zázrak, pretože levy za normálnych okolností zaútočia na každého.“

Dievča bolo najmladšie z niekoľkých súrodencov. Po tejto záchrannej akcii zostalo „šokované a vydesené“. Muselo podstúpiť lekárske ošetrenie.

Etiópske levy sú známe hustou čiernou hrivou. Lev je národný symbol Etiópie. V krajine je niekoľko sôch leva. Zdobia tiež etiópsku menu. Nanešťastie aj napriek pretrvávajúcim vládnym snahám sú levy častým terčom pytliakov, ktorí predávajú ich kožu približne za 1000 dolárov. V prírode voľne žije už len okolo 1000 etiópskych levov.

Aj my sme boli unesení a mučení. Náš nepriateľ je silný a diabolsky chytrý. Obchádza nás ako revúci lev a hľadá, koho by zožral.

Nebojte sa ho. Nepremýšľajte o jeho moci a schopnostiach. Na našej strane totiž stojí niekto mocnejší a chráni nás. Pred ním musí satan so svojimi pomocníkmi utiecť.


Zdieľať: