Istá horská organizácia vypísala odmenu 3 000 euro za každého živého chyteného vlka. Dvaja poľovníci, Samuel a Ondrej, sa rozhodli, že sa o to pokúsia. Deň a noc prehľadávali hory a lesy sliediac za drahou korisťou. Vyčerpaní po troch dňoch neúspešného lovu tvrdo zaspali.

V noci sa Samuel zrazu prebudil. Zistil, že sú obkľúčení svorkou vlkov. Odhadoval, že ich bolo päť. Do tmy im svietili červené oči a biele zuby, vrčali a chystali sa vrhnúť na poľovníkov.

Samuel drgol do Ondreja a povedal: „Hej, vstávaj! Budeme bohatí!“

Keď sa nám niekedy zdá, že máme veľa problémov a ťažkostí, v skutočnosti to môžu byť nové príležitosti. Čínsky symbol pre výraz „kríza“ zahŕňa dve slová – „nebezpečenstvo“ a „príležitosť“. Keď sa ocitneme v ťažkej situácii, musíme sa rozhodnúť – buď budeme vyľakaní a zbabelí, alebo silní a odvážni. Všetko závisí od nášho postoja a perspektívy.

Keď sa nabudúce ocitnete v nepríjemnej situácii, pamätajte: „Môžete zbohatnúť!“ Je to príležitosť učiť sa a rásť, príležitosť okúsiť milosť a Božiu silu práve v tejto situácii. Veď podobné príležitosti sa nenaskytnú každý deň!


Zdieľať: