Legendárny americký hľadač pokladov Mel Fisher sa celý život venoval hľadaniu stratených pokladov. Jeho príbeh začal náhodou. Keď bol na dovolenke na Floride, pri potápaní objavil na dne mora neďaleko Fort Pierce poklad, ktorý pozostával z takmer 2 000 zlatých. Každú mincu predal zberateľským numizmatikom za 25-tisíc dolárov.

Odvtedy začal cielene pátrať po stratených a zabudnutých pokladoch. Dovtedy choval kurčatá v Kalifornii. Presťahoval sa na Floridu a začal loviť poklady v pobrežných vodách. A mal neskutočné šťastie. V roku 1966 vyzbrojený špeciálnym elektronickým detektorom kovov, ktorý dokáže odlíšiť zlato a striebro od ostatných kovov, objavil na morskom dne poklad prevážaný španielskými loďami, ktoré sa potopili v roku 1715.

Ale tieto „maličkosti“ ani zďaleka neboli hlavným cieľom neúnavného lovca stratených pokladov. Jeho hlavným cieľom boli galeóny „Svätá Margaréta“ a „Nuestra Senora de Atocha“, ktoré sa potopili v roku 1622. Na svojich palubách mali obe lode neuveriteľné poklady, ktoré získali od domorodých obyvateľov Nového sveta.

Aj vy hľadáte nejaký poklad? Aký?


Zdieľať: