V nebi to bude úžasné. Stretneme sa tam s obrovským množstvom zaujímavých ľudí zo všetkých národov a generácií. Veľmi sa na to teším. Už dnes si živo predstavujem, ako tam stretnem niekoho, kto obohatí môj život.

Nedávno som napríklad spoznal nekonvenčného doktora. Bol ním manželkin pedikér, ku ktorému som sa dlhý čas zdráhal ísť. Objednal som sa k nemu až vtedy, keď sa mi na päte vytvoril mozoľ, ktorý mi bránil v chôdzi. Čakalo ma príjemné prekvapenie.

Čakáreň pred jeho ordináciou bola najmenšia, akú som kedy videl – vošli sa do nej len tri stoličky. Do ordinácie ma zavolal na minútu presne, ako sme boli dohovorení. Keď som ho za to pochválil, odpovedal: „Moja čakáreň je malá, preto sa snažím, aby v nej nikto zbytočne nečakal.“ Potom sa mi zdôveril, že píše knihu – príbeh pre deti. Niekedy sa mu stane, že sa v noci zobudí a tri hodiny tvorí. Podelil sa so mnou aj o svoju životnú filozofiu: „Veľa ľudí je smutných z toho, že starnú. Ja sa na to pozerám inak. Keď sa obzriem späť, vidím stovky ľudí, ktorí vďaka mne chodia po svete bez bolestí nôh.“

Úžasný človek! Skvelá návšteva! Hneď som sa cítil oveľa lepšie!


Zdieľať: