Prílišná sebadôvera spojená s neopatrnosťou môže priniesť veľmi nepríjemné dôsledky. To vtedy, keď si je niekto taký istý sám sebou, že začne podceňovať maličkosti, ktoré môžu zapríčiniť veľkú nehodu.

Myslím na kaskadéra Bobbyho Leacha. V júli 1911 sa v špeciálne skonštruovanom oceľovom sude plavil dolu Niagarskými vodopádmi a tento pád – ako jeden z mála podobných hazardérov – aj prežil. Hoci pritom utrpel menšie zranenia, podarilo sa mu to, pretože sa dôkladne pripravil na obrovské nebezpečenstvo spojené s týmto riskantným kúskom. Urobil všetky možné opatrenia, aby sa uchránil pred úrazom.

Niekoľko rokov po tejto udalosti bežal Bobby Leach na Novom Zélande cez cestu, pošmykol sa na šupke z pomaranča, spadol a pritom si veľmi škaredo zlomil nohu. Odviezli ho do nemocnice, kde neskôr na následky komplikácií z tejto zlomeniny zomrel!

Pri prechádzaní cez cestu utrpel väčší úraz, než pri páde z Niagarských vodopádov. Podcenil nebezpečenstvo, ktoré mu hrozilo tam, kde to považoval za úplne bezpečné!


Zdieľať: